קטרקט היא אחת הבעיות הרפואיות הנפוצות ביותר. היא נגרמת כתוצאה מעכירות בעדשת העין, ובקרב מבוגרים, מעל גיל 60, אנשים רבים מאוד סובלים ממנה, במידה כזו או אחרת. קטרקט עלול לגרום לבעיות שונות ובהן טשטוש ראייה, סינוורים וצורך בהחלפת משקפיים לעתים קרובות. בחלק מהמקרים, גברים ונשים שמתמודדים עם הבעיה יזדקקו לפנות אל מנתח קטרקט – כדי להיעזר בפתרון כירורגי שיסייע להם לשקם את איכות הראייה.

מנתח קטרקט מקצועי מתאים את צורת ואופי הניתוח לכל מטופל ומטופלת, בהתאם למצבם האישי הכולל: בעיות ראייה אחרות מהן הם סובלים, גילם, מצבם הרפואי הכללי ועוד. 

כיום, מקובל במקרים רבים, לבצע ניתוח קטרקט בלייזר, באמצעות מכשור מתקדם שעוזר למנתח לבצע חלק מהשלבים החשובים בניתוח בצורה מדוייקת במיוחד, ובכך לשפר את בטיחות ההליך ולקצר את זמן ההתאוששות. 

בכל מקרה – המטרה של מנתח קטרקט היא להחליף את העדשה העכורה, בעדשה סינטתית. במקרים מתאימים, אפשר לעשות שימוש בעדשות תוך עיניות מתקדמות במיוחד, שמורידות את התלות במשקפיים לאחר הניתוח. חשוב להתאים את העדשה הנכונה לכל מטופל ומטופלת באופן אישי, בהתאם לאורח חייהם, תחביביהם, מצב העיניים הכללי וכמובן בהתייחס ליתרונות ולחסרונות שקיימים בכל סוג עדשה.

בדרך כלל, ההליך כרוך בהרדמה מקומית בלבד, ונמשך כחצי שעה ולא דורש אשפוז לילי. אם יש צורך לבצע את ההליך בשתי העיניים, יומלץ ע"פ רוב על ידי מנתח קטרקט לבצע את ההליך בנפרד בכל עין.

השיפור בראייה לאחר טיפול אצל מנתח קטרקט, מורגש בדרך כלל לאחר כמה ימים, עד כמה שבועות. זאת, מפני שלאחר הניתוח, נוצרת לעתים בצקת בקרנית, שעוברת על פי רוב מעצמה.

חשוב, גם לאחר השיפור בראייה, להישאר במעקב אצל מנתח קטרקט, כדי לוודא שתהליך הריפוי מתקדם היטב, וכדי למצות את מלוא הפוטנציאל הקיים לשיפור הראייה. המעקב חשוב במיוחד כאשר המנותח סובל גם מגלאוקומה, במטרה לשלוט על הלחץ התוך עיני.

רוצים לדעת עוד על האפשרויות לבצע טיפול אצל מנתח קטרקט? אתם מוזמנים להשאיר לנו פרטי קשר, ונשמח לעמוד לרשותכם.