נועה מושקוביץ"בתי, נועה מושקוביץ בת ה-17, חיה עם עדשות מושתלות בעיניה. בניתוח חירום שהיא עברה, נפלה אחת מהעדשות המושתלות, ולצורך חיבור העדשה הופנינו לד"ר בלקין. מהפגישה הראשונה, התרשמתי שד"ר בלקין הוא מקצועי ויודע את העבודה. הוא מסביר כל דבר, וכל שאלה שהייתה לי קיבלה מענה עם חיוך. הוא אדם צנוע שמדבר בגובה העיניים. הוא אנושי, מבין מי עומד מולו ואת הצורך של המטופל. הוא רואה אותנו כבני אדם ולא כעוד בעיה רפואית.
העבודה שד"ר בלקין עשה הייתה מדויקת במיוחד. העדשה הוחזרה בדיוק למקומה הקודם. כשהעבודה לא מדויקת, הצילינדר משתנה ואז גם צריך לשנות את המשקפיים. במקרה של נועה, המצב חזר להיות בדיוק כפי שהיה לפני שהעדשה נפלה, דבר שהוא נדיר מבחינה מקצועית.
נועה ואני מרוצות מאד מהתוצאה ומודות לד"ר בלקין על הדיוק, על המקצועיות ועל האכפתיות".

דורית מושקוביץ, אמה של נועה

אופיר ברנע"אני בת 23 ואובחנתי עם מחלת עיניים בשם 'אובאיטיס'. הטיפול שקיבלתי גרם לקטרקט וללחץ תוך עיני שהדאיגו את הרופא שלי, אשר הפנה אותי לד"ר בלקין. כדי לטפל בבעיה, ד"ר בלקין הציע שאעבור לראשונה בישראל ניתוח בשם 'גת', שמשלב הסרת קטרקט והפחתת לחץ תת עיני.
ד"ר בלקין מקצועי מאד ובעל ידע רב שהביא מחו"ל. הוא גרם לי להרגיש, שלמרות שהניתוח לא בוצע בארץ לפני כן, זה הסיכוי הכי טוב שלי לטפל בעין שלי. עברתי את הניתוח לפני שנה ולאורך כל תהליך ההחלמה ד"ר בלקין ליווה אותי וגרם לי להרגיש שהכל בסדר. הוא תמיד התעניין בשלומי בכנות וברוחב לב נדירים.
הניתוח שעברתי הוכתר כהצלחה והעניק לי שיפור רב מאד באיכות החיים. למרות שאני כבר לא חייבת להימצא במעקב, הוא מזמין אותי לביקורות כדי לוודא שהכל בסדר, הוא לקח אותי תחת חסותו וזה מרגיע מאד".

אופיר ברנע

"סבלתי מהתחלת קטרקט וניצלתי את ההזדמנות להוריד את המשקפיים. ד"ר בלקין היה רציני, מסור, ואכפתי. הליווי היה טוב מאד, ובכל שאלה הוא היה זמין עבורי. הניתוח הצליח וכיום אני כבר לא מרכיבה משקפיים".

עופרה

דוד שם טוב"יש לי בעיה קשה בעין אחתגלאוקומה. הכרתי את ד"ר בלקין מאז שהיה מתמחה ועד היום אני מרגיש יחס אישיכאילו אני בן משפחה שלו. זה לא מובן מאליוהוא מלווה אותי כמו שצריךמתעמק בי ומשקיעהוא ביצע כמה ניתוחים בעין הזאת ואני מאמין שאם לא הוא היום לא הייתה לי עיןבלעדיו הייתי אפילו מתייאש".

דוד שם טוב

"לא ידעתי שאני סובלת מקטרקט, אבל במשך השנים הרגשתי שהראייה שלי הולכת והופכת לגרועה יותרהחלטתי ללכת לבדוק את זהואמרו לי שאני צריכה לעשות ניתוח קטרקט.
ד"ר בלקין הוא אדם מדהים ועזר לי מאודהוא מתייחס אלייך כאדם וככה צריך. אם הולכים - אז רק אליו... מדובר בתהליך מלחיץ והוא הצליח לגרום לי להרגיש בטוחה ושאני יכולה לדבר איתו ולשתף אותו בכל דבר. הוא מקצועןועשה עבודה נהדרתאחרי הניתוח – כבר לא הייתי צריכה בכלל משקפיים. נקווה שלא נגיע לזהאבל אם אצטרךביקשתי להיות רק אצלו בניתוח הבא".

יהודית חדד

"אני מטופל אצל ד"ר בלקין בערך שנה וחצי. הגעתי לביה"ח מאיר למחלקת העיניים מכיוון שהופניתי לניתוח קטרקטובבדיקה שערכו לי לפני הניתוח מצאו שיש לי גם גלאוקומה בשתי העיניים.
בזמן הניתוח, כאשר הייתי מתוח ולחוץ, ד"ר בלקין ידע להשרות אווירה מרגיעה וליווה את ההליך בהסבר שהשרה רוגע.
הטיפול והיחס שקיבלתי ממנולא רק בקטע הרפואי אלא גם בקטע של אדם לאדםזה משהו שלא נתקלתי בו במערכת הרפואההוא קשוב ומדבר אתך בגובה העינייםלא זכור לי שיצאתי מבדיקה או טיפול אצלו שלא בהרגשת הכרת תודה והתפעלות.
כאשר התברר שאשתי פנינה צריכה לעבור ניתוחי קטרקטהיא הגיעה גם לד"ר בלקיןוהוא טיפל בנו יחד ב-4 עיניים.
הראייה שלי היום לאין שיעור יותר טובה ואני למשל יכול לצפות בטלוויזיה ולנהוג בלי משקפיים וזאת איכות חיים שונהאין מילים בפי להודות לד"ר בלקיןאנחנו בהחלט מרוצים".

אבי צור

המלצה ממטופלת"אני בת 25, והגעתי לד"ר בלקין לפני כשלוש שנים, עם בעיות ראייה קשות וגלאוקומה. לצערי, כשהגעתי אליו, בעין ימין כבר איבדתי את רוב אחוזי הראייה שלי, וגיליתי את זה בשלב מאוחר. לשמחתי, בעין שמאל אני רואה כמעט ללא נזק.
ביחד, גיבשנו תוכנית ארוכת טווח לטיפולים מעקב ובדיקות, כדי לשמר את מה שנותר מהראייה שלי. לאחר מספר ניתוחי גלאוקומה גדולים שביצעתי לפני כמה שנים, ד"ר בלקין עשה לי ניתוח זעיר פולשני חדשני, והלחץ התוך עיני כעת, כמעט שנתיים לאחריו, מאוזן היטב. המטרה היא לשמר את הראייה שנותרה לי. יש לי עוד המון זמן לפניי, ואנחנו לא רוצים לאבד את כל הראייה בגיל כל כך צעיר.
מקצועית, ד"ר בלקין הוא רופא נהדר, שמקשיב למטופל. הוא גם מאוד נחמד ונעים, פשוט אדם טוב. אני מרגישה אצלו את הדאגה האישית, זה לא רק יחס אלי של רופא למטופלת, אלא יחס מאד אישי וחם".

אופיר ליבה

מיכאל אפשטיין ממליץ״ד״ר בלקין הוא קוסם. אדם מאד חיובי. פחדתי מאד מהניתוח לטיפול בגלאוקומה וקטרקט, והיינו בקשר חצי שנה עד שקיבלנו החלטה משותפת לפתרון הטוב ביותר.
הניתוח עבר בהצלחה, לא הרגשתי כלום, והמדדים של העין הפגועה השתפרו כעבור מספר חודשים. הוא פשוט מעולה, 10 מ-10״.

מיכאל אפשטיין

״אני רוצה להודות למחלקת עיניים המדהימה במרכז רפואי מאיר ובעיקר מעומק ליבי לד״ר אבנר בלקין שניתח אותי בניתוח זעיר פולשני לגלאוקומה.
הרוגע, הסובלנות והמקצועיות שלו, ראויים לשבח. יצאתי מהניתוח במצב נפשי וגופני מצויין.
תודה גם לצוות שליווה לניתוח, שטיפל ועזר והשרה אוירה רגועה במשך הניתוח״.

לאה חדד

"בחודש פברואר נפגשנו במרפאת עין טל עם ד״ר אבנר בלקין ומיד התרשמנו לטובה. הוא מאד מקצועי, עובד בשיטה חדשנית, אדיב ואנושי. הגעתי כעבור כמה ימים לניתוח gatt וקטרקט, שבוצעו ביחד, דבר מאד ייחודי. חשוב לי לציין לטובה את הליך הקבלה לניתוח, שהיה יעיל ונעים.
הניתוח עצמו עבר בהצלחה. במהלכו טופלתי במסירות ובאדיבות תוך סבלנות רבה, הסבר מפורט על הניתוח, תוצאותיו והמשך הטיפול.
גם בביקור ביום למחרת, לצורך ביקורת, זכינו ליחס חם, סבלני ומכבד. כמי שנהנה מראייה טובה מעל הממוצע בצעירותי, אני יכול לומר שעכשיו איכות החיים שלי הרבה יותר טובה משהייתה לפני הניתוח. יישר כוח על המקצועיות והאנושיות!"

אלכסנדר לייטמן